Montáž oken

Montáži oken se v poslední době věnuje velká pozornost.

Otázka správné montáže okna je ve své podstatě problematikou, jak zhotovit spojení okenního rámu se stavební konstrukcí, tak aby splnilo všechny na něj kladené požadavky. Nebo-li jak má vypadat spára mezi rámem okna a stěnou, tedy spára připojovací.

V současné době provádíme montáž oken (připojovací spáry) dvěmi způsoby a je jen na Vás pro který se při výběru oken rozhodnete.

Montáž profesionální PUR pěnou

Alternativní řešení k 3-úrovňovému těsnění greenteQ VARIO 3. Toto řešení je vhodné zejména u rekonstrukcí a novostaveb, kde není stavební otvor ideálně rovinný.

Montáž okna provádíme do předem připraveného stavebního otvoru. Velikost okenního rámu by měla být po obvodu o cca 1,5 cm menší než samotný stavební otvor. Okno vyrovnáme do vodorovné a svislé polohy a upevníme pomocí klínů. Poté okno ukotvíme pomocí turbošroubů skrze dřevěný rám do zdiva. Následuje vypěnění připojovací spáry PUR pěnou, kde dbáme na zapěnění v celé šíři připojovací spáry.

Naše firma používá profesionální montážní pěnu WELLFOAM, která zabezpečuje nejvyšší kvalitu montáže a utěsnění dřevěných okenních rámů.

Vlastnosti pěny

Výhody pěny

3-úrovňové těsnění greenteQ VARIO 3

Slouží k utěsnění připojovací spáry otvorů proti povětrnostním vlivům v místě napojení oken a dveří. V celé hloubce se stejnými izolačními vlastnostmi. Páska má vzduchotěsné a parotěsné vlastnosti a hodí se zejména k bezpečnému utěsnění otvorů v místě napojení oken a dveří.

Montáž okna provádíme do předem připraveného stavebního otvoru. Velikost okenního rámu by měla být po obvoduo cca 1,5 cm menší než samotný stavební otvor. Na boční a vrchní stranu rámu nalepíme pásku greenteQ VARIO 3, okno vyrovnáme do vodorovné a svislé polohy a upevníme pomocí klínů. Poté okno ukotvíme pomocí turbošroubů skrze dřevěný rám do zdiva. Spodní část rámu vypěníme PUR pěnou a po zavadnutí pěny přelepíme připojovací spáru spodní části rámu z vnitřní a venkovní strany parotěsno/propustnou páskou.

Vlastnosti pásky greenteQ VARIO 3

Fotogalerie